Kategorie
Bez kategorii

Ogry Planszowe. Gry planszowe – recenzje, artykuły, sklep z grami planszowymi. – Zapowiedź gry planszowej Wojna o Pierścień

Wydawnictwo Galakta specjalizujące się w lokalizowaniu zagranicznych gier planszowych (w tym większości bardzo znanych tytułów spod skrzydeł Fantasy Flight Games) niechętnie dzieli się nimi z recenzentami. Można łatwo domyślić się, skąd wzięła się taka polityka firmy, więc pozostawimy to bez komentarza.  Tak czy inaczej, Galakta chętnie dzieli się swoimi planami wydawniczymi z serwisami o grach planszowych. Niedawno dotarła do nas informacja o przygotowywanej premierze gry Wojna o Pierścień.

Muszę zaznaczyć, że poprzednia edycja gry War of the Ring wydana przez Fantasy Flight games jest w tym momencie niedostępna w większości sklepów z grami planszowymi. Nakład się skończył, prawa do gry przejęło Ares Games i dlatego szykuje się nam kolejna edycja.

W przygotowanej notce prasowej czytamy:

Pokaż »

Wydawnictwo Galakta ma przyjemność poinformować o nawiązaniu współpracy z włoskim wydawnictwem Ares Games, w wyniku której już w przyszłym roku ukaże się polska wersja językowa drugiej edycji gry War of the Ring, czyli Wojny o Pierścień.

Wojna o Pierścień to gra dla dwóch do czterech graczy oparta na bestsellerowej trylogii „Władca Pierścieni” autorstwa J.R.R. Tolkiena. Podczas rozgrywki w Wojnę o Pierścień gracze biorą udział w zmaganiach armii Wolnych Ludów, wspieranych przez odważnych członków Drużyny Pierścienia i mrocznych zastępów Cienia, z potężnymi Sługami Czarnego Władcy na czele.

Autorami gry są: Roberto Di Meglio, Marco Maggi oraz Francesco Nepitello, natomiast za oprawę graficzną odpowiada John Howe.

Premiera polskiej edycji Wojny o Pierścień zaplanowana jest na wiosnę przyszłego roku, równocześnie z premierami niemiecką, hiszpańską oraz włoską.

Polska edycja Wojny o Pierścień przygotowywana jest ze współpracy z wydawnictwem Ares Games. Wydawnictwo Ares powstało w 2011 roku i za zadanie stawia sobie przygotowanie najlepszych hobbystycznych gier planszowych. Pierwszą grą, która ukaże się nakładem tego wydawnictwa jest druga edycja wielokrotnie nagradzanej Wojny o Pierścień.

Wygląda na to, że wiosną fani Władcy Pierścieni raz jeszcze będą mogli stoczyć walkę z Mordorem w stylu klasycznego Ryzyka (urozmaiconego, rzecz jasna) i wysłać Jedyny Pierścień tam, gdzie jego miejsce.

Pytanie brzmi: Czy w dzisiejszych czasach potrzebujemy polskich wersji gier, które zwykle dostępne są po angielsku? To temat na dłuższą analizę, której podejmę się w moim następnym artykule.