Kategorie
Bez kategorii

Ogry Planszowe. Gry planszowe – recenzje, artykuły, sklep z grami planszowymi. – Robimy grę planszową!

Jak zapewne zauważyliście, od dłuższego czasu na stronie nic się nie działo. W rzeczywistości od kilku miesięcy pracowaliśmy nad stworzeniem naszej własnej gry planszowej. Naturalnie, robiliśmy to w wolnym czasie (każde z nas ma ostatnimi czasy całą masę roboty), ale efekty naszych starań powoli zaczynają być widoczne. Chcieliśmy co jakiś czas pisać na stronie o naszych postępach i podzielić się z Wami przemyśleniami na temat kreatywnego procesu, jakim jest stworzenie od podstaw złożonej planszówki.

W tym i kolejnych artykułach postaramy się przedstawić Wam ogólny obraz naszej gry i odpowiedzieć na pierwsze pytania, które każdemu fanowi gier planszowych od razu nasuwają się na myśl.

W jakich realiach będzie toczyć się rozgrywka?
Akcja naszej gry toczy się pod koniec XIX wieku w Europie (stąd roboczy tytuł: „1899″). Dlaczego zdecydowaliśmy się na taki okres? W naszej opinii XIX wiek to niesamowicie barwna epoka. Z jednej strony mamy ogromny postęp technologiczny i modernizację, z drugiej zaś literaturę przepełnioną fantastycznymi postaciami. XIX wiek to czas wielkich przemian, w którym metafizyka przeplata się z nauką, a nie ma lepszej daty na starcie tych dwóch wielkich sił niż rok 1899. Jeśli nadal nie wiecie, o czy mówimy, polecamy przeczytanie „Draculi”, „Frankensteina” lub obejrzenie filmów „Iluzjonista”, „Prestiż”, „Wywiad z Wampirem” czy „Dorian Gray”.

W kogo wcielamy się w grze?
Gracze będą kierować poczynaniami jednej z kilkunastu zróżnicowanych postaci. Każda z nich będzie miała specjalne zdolności i statystyki. Dążymy do tego, by każdą postacią grało się trochę inaczej. Od Was będzie zależało, czy wybierzecie ubogą, ale upartą aktorkę, podejrzliwego detektywa czy pragmatycznego naukowca. Więcej o postaciach napiszemy w kolejnych postach.

Jaki będzie cel gry?
Każdy z graczy będzie miał swój ukryty cel, który będzie mógł osiągnąć dzięki zebraniu odpowiednich środków. Nie będzie to jednak proste. Aby zwyciężyć, będzie trzeba pokonać wiele przeciwności i niejednokrotnie zetrzeć się w starciu z innymi graczami. Być może konieczna stanie się też interwencja sił nadprzyrodzonych…

Mamy nadzieję, że wzbudziliśmy w Was zainteresowanie. Postaramy się w miarę regularnie ujawniać kolejne informacje na temat gry. Jeśli będziecie chcieli, być może zaprosimy Was do testów? Czas pokaże!