Kategorie
Bez kategorii

Ogry Planszowe. Gry planszowe – recenzje, artykuły, sklep z grami planszowymi. – O „Fundacji Zagrajmy”

Gry planszowe odchodzą do lamusa? Niekoniecznie! Dzięki wielu ludziom, wśród których znajdują się wolontariusze „Fundacji Zagrajmy” możemy cieszyć się niesłabnącą popularnością gier stolikowych.

Jak sami o sobie piszą:

Jesteśmy grupą zapaleńców, którzy zrobią wszystko, aby planszówki poznało jak najwięcej ludzi! Naszym celem jest propagowanie tego hobby wszędzie gdzie to możliwe, ponieważ uważamy, że gry planszowe to jeden z najfajniejszych i najbardziej rozwijających sposobów spędzania wolnego czasu.

Wolontariusze chcą wyplenić z umysłów przekonanie, że ten rodzaj rozrywki skierowany jest tylko do dzieci, oraz że chińczyk, młynek czy monopoly to są dobre tytuły.

Aby osiągnąć swój cel, Fundacja organizuje spotkania w szkołach, bibliotekach, akademikach, targach, i i domach kultury. Co czwartek możecie pograć razem w MDK nr 1 w Poznaniu (http://www.mdk1.pl/). Zapaleńcy starają się dotrzeć do jak największej liczby odbiorców – mogłeś ich spotkać podczas MTP „Hobby 2011”. Ich stoisko cieszyło się popularnością, a znalezienie wolnego miejsca przy stoliku było bardzo trudne. Posiadają wiele gier, co pozwala na większe przedsięwzięcia.

Wszystko odbywa się dzięki nieopłacanej pracy wolontariuszy, którzy dbają o rozwój dzieci, a także zapewnienie dobrej zabawy rodzinom.

Na stornie internetowej http://zagrajmy.org , która obecnie jest w budowie będziecie mogli znaleźć tłumaczenia zasad, wideorecenzje oraz informacje o następnych imprezach.

-JAnosik