Recenzja gry KLASK!

Kod EAN: 5906395350155
Minimalny wiek: 8 lat
Liczba graczy: 2 - 2
Czas gry: 10 - 20 min.
  Sugerowana cena detaliczna: 219 zł.
  Możesz zaoszczędzić 64.1 zł (29.27%) kupując grę Klask - magnetyczna gra zręcznościowa za 154.9 zł w sklepie Gra Recenzja gry KLASK!

KLASK, opisany na pudełku został jako „magnetyczna gra zręcznościowa” – i słusznie, jednak aby przedstawić jego wszystkie zalety trzy słowa nie wystarczą.

 

Krótka historia

Twórcą gry KLASK jest duński stolarz Mikkel Bertelsen. W grudniu 2013 roku udało mu się wykonać kilka pierwszych egzemplarzy, które postanowił podarować swoim znajomym jako prezenty gwiazdkowe. Unikalny produkt spotkał się ze wspaniałym odbiorem. Gra zyskiwała co raz większą popularność, a do Mikkela zaczęły spływać zamówienia – łącznie na 3000 sztuk w 2014 roku. KLASK stał się hitem – pokazywany był w krajowej telewizji, otrzymał Duńską Nagrodę Roku.

Klask

 

Zawartość pudełka

Gra spakowana jest w duże, estetycznie wyglądające opakowanie o wymiarach 37x49x15 cm, całość waży około 1,5 kg.

Zawartość pudełka:

 • plansza do gry Klask (wymiary pola do gry: 422×318 mm)
 • 2 magnetyczne sterówki (składające się z dwóch części)
 • 4 przeszkadzacze (w tym 1 zapasowy)
 • 2 znaczniki punktów
 • 2 kulki (w tym 1 zapasowa)
 • woreczek do przechowywania elementów
 • instrukcja

Klask - zawartość pudełka

Jakość wykonania poszczególnych elementów jest bardzo dobra. Plansza po rozegraniu kilkudziesięciu partii, zawiera jedynie drobne rysy, a wszystkie elementy w dalszym ciągu są w pełni sprawne. Świetnie, że producent zdecydował się na dołączenie zapasowego przeszkadzacza oraz kulki, bo podczas emocjonujących rozgrywek zdarza im się wypadać poza planszę. Mankamentem jest brak możliwości dokupienia ich na rynku polskim, a zgubić jest dość łatwo.

Sugerowana cena detaliczna gry to… 219 zł. Jest to kwota, która może skutecznie odstraszyć, jednak w Internecie można ją kupić znacznie taniej. Po zapoznaniu się z historią gry pierwsza myśl, która przyszła nam do głowy to „zachodnia produkcja, zachodnia cena” – błąd. Odkąd głównym wydawcą została firma Competo na pudełkach widnieje informacja „Made in China”. Należy w tym miejscu przypomnieć, że wykonanie elementów gry jest bardzo solidne.

 

Rozgrywka

Cymbergaj, golf, piłkarzyki – KLASK łączy cechy wszystkich tych gier. Zasady są proste, a wytłumaczenie ich trwa nie więcej niż 2 minuty. Dwóch graczy za pomocą magnetycznych sterówek stara się umieścić piłkę w bramce przeciwnika, jednak muszą być przy tym bardzo ostrożni.

Klask - rozgrywka

Punkty zdobywamy w cztery możliwe sposoby:

 • Kulka wpadła do bramki przeciwnika i w niej została, nie ma znaczenia, który gracz to spowodował.
 • Dwa lub trzy przeszkadzacze przyczepiły się do popychacza przeciwnika.
 • Przeciwnik przypadkowo przesunął swój popychacz do swojej bramki (KLASK).
 • Przeciwnik stracił kontrolę nad popychaczem i nie może jej odzyskać za pomocą trzymacza.

Jak widać, punkty można dość łatwo podarować przeciwnikowi, dlatego podczas rozgrywki ważna jest koncentracja, taktyka i umiejętne poruszanie sterówką. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zdobędzie 6 punktów.

Zobaczcie jak grają profesjonaliści:

 

Podsumowanie

Klask to rewelacyjna gra zręcznościowa, w której liczy się nie tylko szybkość i refleks, ale także odpowiednia taktyka. Jeżeli nie możemy strzelić bramki to pozostają nam trzy inne drogi do zdobycia punktów. KLASK to rywalizacja i świetna zabawa dla dzieci, jak i dorosłych. Gra na pierwszy rzut oka wydaje się banalnie prosta, jednak dopiero w trakcie rozgrywki okazuje się, że to nie jest klasyczny cymbergaj… To coś więcej!

PLUSY
- Zasady do omówienia w minutę
- Świetna niezależnie od wieku
- Dobra propozycja dla "zabieganych"
- Wiele wariantów zdobycia punktów
- Solidne wykonanie
MINUSY
- Cena może trochę odstraszyć
OCENA KOŃCOWA

9

/10

Kategorie: Recenzje

Tagi: ,,

1 komentarz

Podziel się swoją opinią!

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.